Medové věštění


Mnoho čarodějek dokáže věštit z kávové sedliny či spařených čajových lístků. Málokdo ale ví, že je možné předpovídat budoucnost z medu. Je to pohodlné věštění, neboť odpadá vaření a ještě si přitom můžete osladit život.

Čerpáno ze Spiritu

Nejlépe je věštit večer, aby bylo v místnosti šero. Zapálíte svíčku a dáte ji na okraj stolu. Vezmete si arch hladkého papíru nebo kladívkové čtvrtky (nejlépe A4) a doprostřed nakreslíte kruh o velikosti hrnku na čaj. Na horní okraj papíru nakapete do jedné vodorovné řady 7 krůpějí hodně řídkého medu, asi o velikosti většího hrášku. Potom se v duchu zamyslíte nad tím, co chcete vědět o své budoucnosti. Pomalu papír vezmete do rukou, mírně ho nakloníte, aby med mohl stékat a přitom počítáte do 21. Pak stále nakloněný papír otočíte po směru hodinových ručiček na šířku a počítáte do 14. A do třetice znovu arch otočíte po směru hodinových ručiček na výšku a počítáte do 7 a ihned papír položíte na stůl do vodorovné polohy. Medový obřad je hotový a můžete začít věštit. Nejprve si prohlédněte arch papíru ze všech stran, několikrát jej natočte na šířku i na výšku. Nejdřív nás zajímají obrazce, které jsou uvnitř kruhu, to je současnost a blízká budoucnost, obrazce mimo kruh patří do období ztrát - co už se nevrátí. Je-li symbol částečně v kruhu a zčásti jej přesahuje, potom signalizuje spíše dalekou budoucnost. 

SRDCE - představuje samozřejmě nekonečnou lásku, dobré partnerství, přesahuje-li kruh, lze očekávat v budoucnu nový vztah nebo dokonce svatbu. TROJÚHELNÍK - znamená materiální úspěch, ale přesahuje-li kruh, nevěru a hádky. MOTÝL - představuje nevinnost, rovněž i nestálost, přesahuje-li, signalizuje touhu po volnosti. KOČKA - zastupuje faleš a signalizuje, že se do vašeho milostného vztahu chce vloudit sok či sokyně. ČTYŘLÍSTEK - signalizuje velké štěstí jak v lásce, tak v penězích. KŘÍŽ - přináší potíže, na jejich konci však čeká vyřešení a klid. HVĚZDA - je znamením štěstí, které přijde v podobě přátelství. KYTARA - je součástí oslavy a pohody, vše proběhne hladce. HORA - velké přání se může splnit, ale musíte pro to také něco udělat. Přesahuje-li, bude velmi obtížné dobrat se cíle. NŮŽKY - čekají vás hádky, přesahují-li, potom vás možná čeká i tělesné ublížení. MEČ - doberete se pravdy, stres povolí. KRUH - čeká vás cesta, při níž vaše duše získá na duchovní kvalitě. HAD - pozor na závist a lidi, kteří se tváří, že to s vámi myslí dobře. BRÝLE - pozorně se kolem sebe dívejte, neposlouchejte falešné lichotky. HODINY - je čas se rozhodnout k činu. MĚSÍC - romantický vztah se může proměnit v ledovec. OTAZNÍK - přemýšlejte o svém každém kroku a partnerském vztahu. Je vše v pořádku? PODKOVA - počáteční štěstí se pro vás může časem stát pořádným závažím. POSTEL - dopřejte si odpočinek, spánek. RYBA - popřemýšlejte o svém zdraví a způsobu života. STŮL - dobré rodinné i sousedské vztahy. STROM - můžete očekávat přírůstek v rodině nebo také rozšíření počtu dobrých přátel. SVÍCE - dostanete nápad, "rozbřeskne se vám v hlavě" a můžete vyřešit obtížný úkol či záhadu. ZVON - čeká vás svatba, přesahuje-li, je to konec bezstarostného času. KLEC - signalizuje nešťastný vztah, který nedokážete ukončit. ŽEBŘÍK - představuje pracovní postup, dosažení cíle. ŽIDLE - změna pozice. PTÁK - potíže zmizí, přesahuje-li kruh, čeká vás volnost a štěstí. SLUNCE - obrovský úspěch. DŮM - úspěch v podnikání, přesahuje-li, můžete se dočkat i soudu a vězení. KVĚT - příjemné vztahy, pohoda, přesahuje-li kruh - váš vzhled bude přitažlivý a půvabný.