Včelí obchůdek  Včelařský e-shop  Včelařské potřeby a včelí produkty 

» VAŠE NÁZORY

Datum: 20.4.2017

Diletantství, arogance moci, ubohost a podlost, napadají mě i další slova, ale ta by byla příliš vulgární. Děkujeme, odejdi. Takové funkcionáře nepotřebujeme.

Škodí nám všem poctivým včelařům.


Do teď jsem četl ty reakce a jsem hodně rozladěný... O předsedovi jsem slyšel uz dávno různé informace a nechtěl jsem tomu věrit, ale dnešek mě docela přesvědcil...

 

Zdravím přátelé , pracoval jsem 10 let v OVČSV F - M.Z této zkušenosti vím ,že práce pro dobrovolný spolek není jednoduchá . Co mě však celou dobu zaráží , že divoká privatizace pronikla tam ,kde se dá něco urvat.Oslovujeme se přátelé a hledáme cesty , jak se mezi sebou špinit . Není to jen na úrovni vrcholné , ale je to i v ZO.Dotace nadělaly mezi lidmi peklo a nemá to žádný vliv na radost ze včelařské práce .Každý má své priority a svoje zájmy a jak je vidět , tak nezáleží , jak na to.Přijaté stanovy , jednací řád a zásady slušného jednání jsou pryč,když se jedná o zájmy jednotlivce.To , co se děje na úrovni okresních orgánů je celé nějaké divné.Výsledkem je ,že řadový včelař se raději zajímá o své včely a na tento boj ani nereaguje.Jsem si jist , že řada funkcionářů si pletou dobrovolný spolek se svou firmou a po vzoru politiků se pouštějí do zbytečných střetů.Komu tím prospějou , spolku - ne ,včelám - už vůbec ne.Včely jsem nezačal chovat kvůli svým osobním zájmům , ale kvůli zájmu o přírodu.

 

Včera jsem přečetl komplet   konverzaci co tam je a normálne nevím, jestli bych chtěl dál pracovat s takovými to lidmi. Je to hnus.

 

Pravdu výživné čtení. Sdělte mi jeden, jediný důvod proč setrvat, když nás vedou takoví lidé.

 

Datum: 21.4.2017

Ptal se mě jeden vtipálek, jak se skloňuje slovo „město“. Když jsem řekl, že nevím, tak mi to prozradil: „mě sto, jemu dvěsta a tam tomu třista.“
Je zajímavé, že pokud na podporu VKM bylo od OO 16 tis. Kč, tak nebyl žádný problém. Myslím, že okres si pěstuje dvě posvátné krávy, VKM a výstavu na Černé louce. Prý potřebujeme propagovat včelaření a přitom náš region je převčelen.
....zvolili jsme letos nového předsedu... Pokud by v Oldřichovicích měl být svědkem nechutného hádání, osočování a žádného demokratického řešení, dám mu jednu radu: “Řekni jim, že když se chtějí hádat, tak ty tam nemusíš být.“

Nenech prchlivost cloumat majestátem

Vcelku zajímavé počtení plné vzájemného osočování a urážek byť z jedné strany. Ale pokud se míchá i soukromí a osobní vztahy, je to docela husté . Osobně si myslím, že obě strany by se uklidnily, pokud by se dal seznam položek a částky, které se použily, komu a na co a v ten moment je vše průkazné. Pokud tyto položky sedí, není o čem diskutovat . Účetnictví je otázka čísel a položek nikoliv diskuzí a domněnek . Pokud je účetnictví neprůhledné, zavání to podvodem a spekulacemi . Po machinacích, které prosakují z ČSV po kauzách "Včelpo a pod." není divu, že lidé přestávají věřit ČSV a jeho vedoucím činitelům . Tak jako byli demokratickou cestou zvoleni, mohou být i odvoláni a byl bych nerad, kdyby díky několika slonům v porcelánu nebo kozlů zahradníkem padl svaz, ve který spousta včelařů věřilo a obětovalo spoustu času od rodin, dětí , vnoučat a blízkých . Dělám ve svazu teprve chvíli, ale začíná se mi z toho dělat špatně , pokud funkcionář na tak vysoké pozici jedná jak jedná Mirek Poništ. Toto není hodno jeho postu, to je jednání té nejnižší kasty a to mne mrzí . Měl jsem ho za toho, kdo udělá trochu pořádek a dohlídne na tu průhlednost, fér jednání pro nás moraváky a zatím pěkně mlží a pere prádlo . Doufám že se to brzy vysvětlí a pravda vyjde na světlo . "Kdo pere prádlo hlavně cizí, někdy se zacáká" .

28.7.2017

Dobrý den milí přátelé včelaři,

dneska ráno jsem měla chvilku čas a přečetla si diskuzi o našem "milém" předsedovi Poništovi. Je smutné, že před panem Poništem fungoval okres nejméně 20 let bez vetším sporů a vždy se lidé dokázali domluvit.
Velice mě zaráží, že se dějí takové nekalosti na dotacích pro mládež!!!
Z emailů je dost patrné, že pan Poništ kolem sebe kope jak může a vytahuje všechnu špínu na lidi, kteří se včelaření a svazu, ať už na úrovni ZO nebo okresu opravdu věnují a snaží se mít věci v pořádku.
Velice by mě zajímalo kolik času věnuje pan Poništ svým včelám osobně, že má čas psát takové množství emailu a to se nechci ani zmiňovat o tom jaké hrozné až sprosté jsou.
Kdyby měl aspoň 100 včelstev neměl by čas se věnovat takovýmto lumpárnám a měl by ze včel dost finančních prostředků uživit se poctivě.
Myslím si že by nám nemělo být lhostejné, co se děje.
Buďme k sobě ohleduplní a "chraňme přírodu, tisíckrát nám to vrátí".
Dnešní doba je těžká, ale jako věřící člověk se snažím žít poctivě a jde to.
Věřím, že tak činíte i vy, neboť Boží mlýny melou pomalu.
a na závěr odlehčení z české pohádky pracujte poctivě, ať nedopadnete jako Dorota Machalová
MTlkMDU